کمپانی تئاتر و فیلم زندگی(ZTFCO) یک سازمان غیرانتفاعی است که در سطح بین المللی فعالیت می کند. این شرکت فعالیت های حرفه ای خود  را در زمینه تئاتر برای کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان مانند اجرای نمایش ، برگزاری کلاس های آموزشی و کارگاه های آموزشی ، برگزاری جشنواره های تئاتر در مهد کودک ها و فعالیت های مشابه در سال 2000 آغاز کرد. از آن زمان ، همیشه در جستجوی تجربیات جدید و کشف موقعیت های جدید در حوزه هنر به ویژه تئاتر که همواره رسالت این مجموعه بوده ادامه داده است. 

ZTFCO  فعالیت های بین المللی خود را از سال 2010 با شرکت در جشنواره های بین المللی تئاتر در آسیا ، اروپا و آفریقا آغاز کرد. شروعی که منجر به تجارب جدید در اشکال مختلف از جمله تولید تئاتر ، اجرا ، برگزاری کارگاه های بین المللی آموزشی (بازیگری و رقص) و همچنین همکاری با گروه ها و شرکت های تئاتر در سراسر جهان شده است.

ZTFCO  به روشی جدید در آموزش تئاتر دست یافته است كه متشكل از تئاتر و روانشناسی با هدف بهبود خلاقیت ، خودآگاهی ، خودشناسی و آموزش بازیگری ، كارگردانی و نمایشنامه نویسی است. این روش در کودکان و بزرگسالان در مدارس و انجمن های فرهنگی آموزش داده می شود.

شرکت تئاتر و فیلم زندگی به دلیل گسترش زمینه فعالیتهای خود و نیاز به مدیوم جدید برای انتقال مفاهیم موثر جهت جذب مخاطب بیشتر و تأثیرگذاری از طریق هنر بر روی آنها ، بخش تولید فیلم را با ساخت فیلم  کوتاه  “انگاره” در سال 2020 آغاز کرد و به دنبال آن “هاله” در سال 2021 تولید شد که این فیلم در “River film festival” در ایتالیا و “Changing face international film festival” در استرالیا  به  نمایش در خواهد آمد. و این مسیر با فیلم های کوتاه و بلند و مستند نیز ادامه خواهد یافت.